Wojciech Krom - fotografia ślubna Olsztyn
Fotograf ślubny Olsztyn, Ostróda, Ełk

Twój Fotograf w Olsztynie

Od sesji Ślubnej – po sesję Rodzinną – czy sesję Wizerunkową

Pamiętam, że kiedy zaczynałem swoją przygodę w branży ślubnej skupiałem się wyłącznie na wydarzeniu jakim jest ślub. Nie przyszło mi do głowy, aby rozwijać to wszystko w dalszym kierunku i komunikować Wam, że mogę być Waszym fotografem rodzinnym. Tworząc pamiątkę i niepowtarzalne kadry, nie tylko podczas Waszych największych uroczystości, ale także w czasie spontanicznych wydarzeń, czy też w pomocy w Waszym biznesie – tworząc portrety wizerunkowe.

Dla Przykładu przedstawiam Pary, które do mnie wróciły z pomysłami na kolejne sesje.

Monika i Dawid

Współpraca z Moniką i Dawidem rozpocząłem w ubiegłym roku. Podczas prezentacji oferty ślubnej udało mi się przekonać swoją Parę Ślubną na sesję narzeczeńską. Nie jest to wcale takie łatwe, gdyż często, kiedy moi Klienci słyszą o sesji narzeczeńskiej ich pierwszym odruchem jest próba wycofania się z tego pomysłu i skupienie się na Ślubie – i ja to oczywiście szanuje, ale…

Monika i Dawid - sesja narzeczeńska, Olsztyn
Monika i Dawid – sesja narzeczeńska, Olsztyn.

Otóż jak często, w dzisiejszym zabieganym świecie mamy czas o tym aby w ogóle pomyśleć o sesji dla siebie?? Na to pytanie każdy z nas niech odpowie sobie sam 😉

Ja jestem przekonany, że taką sesję warto zrobić, bo jest to dla Was super przygoda, połączaną z pamiątką na lata.

Sesja Ślubna

Sesja Ślubna to już 110 % skupienia mojej uwagi na Was i na całym otoczeniu wokół. Realizuje reportaż, w taki sposób – aby po paru latach powrócić do Waszych najszczęśliwszych chwil w najlepszym wydaniu.

Po oddaniu zdjęć ślubnych i pięknego albumu, kiedy Dawid napisał do mnie :

„Chciałem powiedzieć mistrzu, że wszyscy zachwyceni zdjęciami, albumem itd. ;);) więc jeszcze raz dzięki … aaa no i te zdjęcia wydrukowane – super jakość – mega robota – pozdro „

Po takich wiadomościach zawsze robi mi się miło 😉 Praca nad Waszymi ujęciami, jest na prawdę wielką przyjemnością.

Sesja wizerunkowa dla Moniki

Tak na prawdę, szybko po samym ślubie wykonaliśmy mega spontaniczną sesję dla Moniki. Zdjęcia miały być wykorzystane do promocji działalności Moniki

Sesja sprzedażowa aut dla Moniki i Dawida

W tym samym czasie wykonaliśmy jeszcze trzy sesje sprzedażowe aut Moniki i Dawida. Niejednokrotnie moi Klienci przekonali się, że dobre zdjęcia są ważnym czynnikiem w sprzedaży przez internet.

Ewelina, Adrian i Adrianna 😉

Kolejną Parą, którą chciałbym przedstawić jest Ewelina i Adrian. Ślub miał miejsce w przepięknej Katedrze w Olsztynie, a samo przyjęcie w restauracji Casablanca. W przypadku tego zlecenia, Ewelina i Adrian zdecydowali się na zdjęcia plenerowe w dniu Ślubu. Jest to zawsze dla mnie sporym wyzwaniem. Wiem, że na sesję nie mamy zbyt wiele czasu, bo Goście weselni czekają na Młodych. Z drugiej strony nawet 10-15 minut zdjęć da mi choć odrobinę materiału sesji plenerowej. Tak więc, jeżeli tylko warunki pogodowe i czasowe sprzyjają chętnie korzystam z okazji kilku zdjęć na świeżym powietrzu 😉

Chrzciny Adrianny

Po niespełna dwóch latach, zadzwonił do mnie Adrian, z pytaniem czy mam wolny termin na zdjęcia Chrztu Świętego córki Adrianny. Niedziele miałem wolną, tak więc z wielką przyjemnością zrobiłem rezerwację. W pierwszym scenariuszu miałem przyjechać na zdjęcia w samym Kościele, jednak po krótkiej rozmowie i przedstawieniu kilku argumentów za i przeciw, sesję zaczęliśmy w mieszkaniu, a skończyliśmy w restauracji.

Dlaczego zależy mi na pełnej ofercie ??

Przede wszystkim chciałbym, abyście otrzymali jak najwięcej różnych zdjęć – w swojej ofercie nie mam żadnych ograniczeń, jeżeli chodzi o ilość zdjęć. Co prawda nie jestem zwolennikiem robienia tysięcy kadrów – wolę raczej mniej a ciekawiej 😉 Jednak bycie z Wami jeszcze przed samą ceremonią Chrztu daje mi możliwość wykonania ujęć, których później nie będę miał szansy wykonać.

Zdjęcia w Kościele

W samym Kościele jako fotograf mam tylko chwilę, aby móc wykonywać zdjęcia. Najczęściej bowiem, jest to normalna msza święta, połączona Sakramentem Chrztu Świętego. Całe zlecenie z poziomu fotografa w porównaniu ze zleceniem zdjęć ślubnych różni się w 100 %. Często bywa też tak, że po mszy świętej jest kolejna msza, co uniemożliwia swobodne robienie np. zdjęć rodzinnych w towarzystwie świeżo ochrzczonego dziecka. Dlatego namawiam do zdjęć w restauracji.

Zdjęcia w restauracji

Najczęściej zdjęcia w restauracji, zaczynamy w momencie, kiedy razem z Gośćmi skończycie obiad. Tak było i tym razem, sesję zaczęliśmy w momencie, kiedy dziecko było spokojne i najedzone. Oczywiście nie zawsze ochrzczone dziecko chce współpracować w pełnym wymiarze, jednak w restauracji nic już nas nie goni, spokojnie mogę poczekać, aż znów będziecie gotowi do zdjęć rodzinnych.

W przypadku Eweliny i Adriana, mieliśmy to szczęście, że trafiliśmy na świetne warunki oświetleniowe w „Sali Kominkowej” w restauracji Casablanca w Olsztynie. To pozwoliło nam na fantastyczne ujęcia, sami zobaczcie:

https://wojciechkrom.pl/blogwpis/fotograf-na-chrzest-sw-w-olsztynie/: Twój Fotograf w Olsztynie

Marta i Michał

Ostatnią Parą, którą dzisiaj opisze jest Marta i Michał. Tutaj historia nasza sięga roku 2014, to wtedy skontaktowała się ze mną mama Marty, z zapytaniem o ofertę i jej szczegóły. Marta i Michał już wtedy pracowali w Warszawie, stąd pomoc mamy w koordynowaniu całego przedsięwzięcia.

Na start zrobiliśmy sesję narzeczeńską.

Zdjęcia z dnia Ślubu

Mimo tak długiego czasu, pamiętam jak dziś chwilę kiedy po kazaniu podczas mszy świętej w Bartągu, zgromadzeni Goście bili brawo. Ja sam stałem jak wryty, bowiem kazanie, które wygłosił ksiądz było porywające. Jednak emocje dla Młodych zaczęły się wcześniej. Bardzo lubię, kiedy do ołtarza pannę młodą prowadzi jej tata. Dochodzi wtedy do wspaniałych emocji, które udzielają się wszystkim dookoła, w tym i mnie.

Przyjęcie odbyło się w Restauracji Przystań w Olsztynie, gdzie tradycyjnie Para młoda przypłynęła motorówką.

Zdjęcia plenerowe

Zdjęcia plenerowe są dla mnie zawsze „wisienką na torcie”. Część sesji odbyła się w lesie, w rezerwacie przyrody koło Rusi.

Sesja ciążowa

W przypadku Marty i Michała, pomimo odległości jaka nas dzieli ( Warszawa – Olsztyn ) udało nam się spotkać, z okazji sesji ciążowej. To jest wyjątkowy czas dla każdej mamy i taty, zwłaszcza przy pierwszym dziecku, kiedy oboje wkraczacie w nieznany, ekscytujący czas.

Na zdjęcia wybraliśmy się do lasu miejskiego w Olsztynie, wspomagała nas cały czas cudowna pogoda, dzięki czemu zdjęcia wyszły fantastycznie.

sesja ciążowa Olsztyn

Zdjęcia Rodzinne

Przy kolejnej okazji, sesja była już z Synkiem. Zgadnijcie w jakiej scenerii ponownie robiliśmy zdjęcia 😉

Olsztyn jest stworzony do sesji pośród natury. Jest tu tak wiele pięknych miejsc, że kiedy Klienci pytają mnie czy znam jakieś ciekawe miejsca na zdjęcia, to wiem nie będę miał problemu z ich wybraniem.

Sesja rodzinna Olsztyn

Na koniec dla tych którzy jeszcze nie widzieli mojego profilu na FB, zapraszam do śledzenia.

Podsumowanie

Podsumowując, dzięki swojemu doświadczeniu, dziś mogę Wam zaoferować różnorodność sesji. Z moimi pracami możecie zapoznać się w galerii na stronie www, FB , czy Instagram (foto art wojciech krom )

https://www.facebook.com/fotoartwojciechkrom/: Twój Fotograf w Olsztynie https://wojciechkrom.pl/galeria/: Twój Fotograf w Olsztynie